Rejs po Szkierach Szwecji - czerwiec 2020 | The Boat Trip

White Nights - Szkiery Szwecji - Trip #7

Rejs po Szkierach Szwecji - czerwiec 2020

21°C / 15°C

18°C


4-5h

średnia
Na tym rejsie czeka nas przynajmniej jeden nocny przelot pod gwiazdami!

Rejs, na którym czeka na Was wiele dodatkowych wycieczek na lądzie!

Rejs, na którym odwiedzimy wiele pięknych i zabytkowych miast!

Pora przełamać mit Bałtyku jako akwenu tylko dla zapaleńców! Archipelag Sztokholmski i Alandy czekają na odkrycie! To 30 tys. wysp pełnych uroczych zatoczek, cieśninek i plaż. Trochę jak gigantyczne Mazury, tylko jachty są duże i wygodne. Słońce, praktycznie brak zafalowania i piękne krajobrazy!

 • Kompas - Logo The Boat Trip Sail & Chill
 • 06.06.2020 - 12.06.2020
 • Morze Płn. i Bałtyk
 • od 1790 PLN
 • HIGHLIGHTS
 • JACHTY
 • TRASA
 • MEDIA
 • FAQ
 • TRAVEL INFO
 • CENA
 • Rezerwuj

Co Cię czeka w Sztokholmie?

Każdy nasz rejs to moc niesamowitych wrażeń i doświadczeń. Wszystkie rzeczy wypisane poniżej mogą stać się też Twoim udziałem - wystarczy kliknąć przycisk "rezerwuj"!

Eksploruj piękne szkiery Szwecji i Finlandii!
Tysiące malutkich, skalistych wysepek, kolorowe drewniane domki, wszechobecne sauny i w większości iglasta zieleń - szkiery to miejsce, które każdy przynajmniej raz w życiu musi zobaczyć! A najlepiej oczywiście z pokładu jachtu!
Spędź pełen wrażeń dzień w eleganckim Sztokholmie!
Sztokholm to miasto eleganckie, z ciekawą starówką, ale też pełne atrakcji. Słynne muzeum Wazy, muzeum Abby, Waxholm czy nawet park rozrywki Tivoli - z pewnością jest tu co robić, a tak się dobrze składa, ze stąd startujemy i tu kończymy nasz rejs ;)
Odwiedź tętniące życiem Sandhamn!
Sandhamn to niewielkie miasteczko położone na największej wyspie archipelagu sztokholmskiego - pełne kolorowych drewnianych domków i będące niejako "stolicą" szwedzkiego wypoczynku letniego - pełne knajp, kafejek, żyjące po zmroku. Warto tu stanąc dla samej atmosfery tego miejsca!
Pływaj pomiędzy tysiącem wysepek archipelagu Sztokholmskiego!
Archipelag sztokholmski składa się z aż 30 tysięcy wysp i wysepek! Pływanie między nimi to wspaniałe przeżycie, każda z nich jest na swój sposób piękna i urocza. A to ładne skałki, a to piękna zieleń, a to ciekawe domy. Dodatkowo to spokojny akwen - bez fal - więc płyniemy tu leniwie i spokojnie, rozkoszując się widokami!
Daj się uwieść urokowi dzikich Alandów!
Po szkierach czeka nas przystanek na Alandach! Zapłyniemy to stolicy archipelagu - Marienhamn, ale będzie tez czas zapuścić się nieco w głąb między wysepki i stanąć w bardziej odludnym miejscu - a jest tam niesamowicie pięknie!
Wskocz do prawdziwej fińskiej sauny dostępnej... praktycznie w każdym porcie!
Jedna z najlepszych rzeczy w pływaniu po fińskim wybrzeżu to... wszechobecne sauny! Są praktycznie w każdym porcie, każdej marinie, każdej małej wysepce. Cżesto nie ma tam nic, tylko sauna i kawałek kąpieliska :) Na rejsie z pewnością z tego faktu skorzystamy!
Dopłyń aż do Turku i zrelaksuj się na jednej z okolicznych wysepek!
Docelowo planujemy dostać się aż do Turku, ale o ile samo miasto nie jest fascynujące, to już jego otoczenie - jak najbardziej! Praktycznie od Alandów aż do Turku płynie się między tysiącem wysepek, wśród natury i pięknych widoków. Dodatkowo akwen jest spokojny - nie powinno tu być dużej fali!
Przeżyj prawdziwe białe noce!
Płyniemy tak bardzo na północy, dodatkowo płyniemy w czerwcu - specjalnie po to, żeby doświadczyć zjawiska białych nocy! Zastanawialiście sie, jak to jest, kiedy słońce zachodzi na maksymalnie godzinę, a jasno jest praktycznie przez cały czas? Więcej się nei zastanawiajcie - przeżyjcie to sami!
Doświadcz prawdziwego życia na jachcie w trybie wachtowym!
Jeśli nigdy nie pływaliście po Bałtyku - to miejsce to najlepsze miejsce żeby zacząć! Co prawda pływania po otwartym morzu nie będzie za wiele, ale przestawiamy się tutaj na system wachtowy - sami zobaczycie jak zmienia to życie, kiedy czas odmierza się wachtami, a telefon komórkowy ląduje w kącie. Prawdziwa ucieczka od szarej rzeczywistości!
Przeżyj prawdziwą przygodę na wodach Bałtyku!
Podczas rejsu czekają nas dwa przeloty po otwartym morzu, niedługie, ale zawsze. Będzie więc okazja podszkolić się z nawigacji, a także posmakować prawdziwego żeglarstwa, ze wszystkimi jego urokami. Zachód słońca na obrazku? Na morzu są najpiękniejsze!

Informujemy, że proponowane przez nas aktracje mają charakter informacyjny i w sytuacjach od nas niezależnych mogą ulec zmianie. Niektóre z atrakcji są dodatkowo płatne i obowiązują na nie zapisy

Gdzie będziesz mieszkać?

W centrum wydarzeń 
Codziennie budzisz się w nowym, pięknym miejscu, codziennie w samym centrum wydarzeń! Na promenadę i starówkę masz kilka kroków, wystarczy zejść po trapie, rozejrzeć się i... jesteś! Tam gdzie inni muszą dojeżdżać ;)
Pływający apartament
Nowoczesne jachty to ekwiwalent pięknych apartamentów, tylko mobilnych - pływających! Wygodne i bezpieczne, w pełni wyposażone we wszystko niezbędne do życia. Podróżowanie nigdy nie było tak przyjemne!
Prywatny basen 
Jacht zacumowany pośrodku malowniczej zatoki, odpoczywasz, a z nieba leje się żar i pali słońce. Przydałoby się schłodzić... Nic prostszego! Jeden krok, skok i pływasz - w lazurowej, krystalicznie przejrzystej wodzie, z dala od wszystkich!  
Zamieszkaj na nowoczesnym jachcie!
Obudź się rano na wygodnym łóżku, słysząc przyjemny szum fal i wiatru. Poranny prysznic weź w pełnowymiarowej kabinie drzwi obok, a dzień zacznij od wypicia aromatycznej kawy na świeżym powietrzu - w swoim zewnętrznym salonie. Z najlepszym widokiem - na lazurowe wody spokojnej zatoki lub starówkę pięknego miasta, w akompaniamencie krzyku mew i z delikatną ciepłą bryzą we włosach.
Widok z pierwszego rzędu
Zachody słońca? Najpiękniejsze! Widok na oświetloną starówkę miasta? Check! Piekna, odludna zatoka? Nie ma sprawy! Pływając na jachcie zawsze jesteś tam, gdzie inni muszą się dostać, zawsze masz najlepszy widok - z pierwszego rzędu! 
Wygodne kajuty
Na każdym jachcie klienci mają do dyspozycji dwuosobowe kabiny - wygodne i przestronne. To miejsce, gdzie zmieścisz wszystkie swoje rzeczy i odpoczniesz po pełnym wrażeń dniu. Łazienki? Oczywiście - wszystko jest na swoim miejscu! 
Zewnętrzny salon
Do dyspozycji załogi są zawsze aż dwa salony! Jeden wewnętrzny, pod pokładem i drugi zewnętrzny - z najlepszym widokiem! To tu możecie odpoczywać i cieszyć się dniem na wodzie lub podziwiać gwiazdy wieczorem, przy winie i akompaniamencie ulubionej muzyki! 

Dlaczego jacht?

Najpopularniejszym wyborem naszych klientów są jachty - wygodne, najbardziej przystępne cenowo, a do tego eleganckie i szybkie.


Rodzajów jachtów jest bardzo dużo, dlatego dla ułatwienia wyboru podzieliliśmy je na trzy klasy: Comfort, Premier i Elite. Ich opis i różnice między nimi znajdziecie poniżej.


W naszym systemie rezerwację składacie na konkretną klasę jachtów, a rezerwować można pojedyńcze miejsca, dwuosobowe kabiny lub całe jachty.

 

KROK 1: Wybierz klasę

 • Jacht klasy COMFORT ★★★ | 1790 PLN / osoba
 • To podstawowa klasa jachtów w naszej ofercie, rezerwując tutaj miejsce zostaniecie zakwaterowani na wygodnym jachcie 8-10 osobowym (długość kadłuba od 40 do 46 stóp ~ 12-14m), około 10-12 letnim. Przykładowe jednostki w tej klasie to Sun Odyssey 439, Oceanis 43 lub Bavaria 44.

  Jeśli jacht jest 8-osobowy, standardowy układ do spania to 3 zamykany kabiny dwuosobowe + rozkładana kanapa dwuosobowa w salonie i 2 łazienki.

  Jeśli jacht jest 10-osobowy, standardowy układ do spania to 3 zamykane kabiny dwuosobowe + czwarta zamykana kabina z łóżkiem piętrowym + rozkładana kanapa dwuosobowa w salonie.

  Na poglądowych zdjęciach powyżej przedstawiamy przykładowy jacht klasy COMFORT - widok z zewnątrz, kajuty, salon i standardowy rozkład miejsc do spania.

 • Jacht klasy PREMIER ★★★★ | 1990 PLN / osoba
 • Jeśli szukasz zakwaterowania na nowszym i lepiej wykończonym jachcie, to jest klasa dla Ciebie. Rezerwując miejsce na jachcie klasy PREMIER zostaniecie zakwaterowani na wygodnym jachcie 8-10 osobowym (długość kadłuba od 40 do 46 stóp ~ 12-14m), wyprodukowanym w roku 2014 lub nowszym. Przykładowe jednostki w tej klasie to Sun Odyssey 449, Oceanis 46.1 lub Bavaria 45. Wielkościowo i pod kątem układu jachty są podobne do tych w klasie COMFORT, natomiast głównym wyznacznikiem przynależności do klasy jest tu wiek jednostki.

  Jeśli jacht jest 8-osobowy, standardowy układ do spania to 3 zamykany kabiny dwuosobowe + rozkładana kanapa dwuosobowa w salonie i 2 łazienki.

  Jeśli jacht jest 10-osobowy, standardowy układ do spania to 3 zamykane kabiny dwuosobowe + czwarta zamykana kabina z łóżkiem piętrowym + rozkładana kanapa dwuosobowa w salonie.

  Na poglądowych zdjęciach powyżej przedstawiamy przykładowy jacht klasy PREMIER - widok z zewnątrz, kajuty, salon i standardowy rozkład miejsc do spania.

 

 

Katamarany to jeszcze bardziej luksusowa opcja zakwaterowania. Od jachtu katamaran różni się tym, że ma więcej miejsca na pokładzie - są tu dwa kadłuby (pływaki), w których znajdują się kajuty, a pomiędzy kadłubami jest nadbudówka w której znajduje się kuchnia i dwa salony (wewnętrzny i zewnętrzny).


Dla ułatwienia wyboru podzieliliśmy dostępne katamarany na trzy klasy: Comfort, Premier i Elite. Ich opis i różnice między nimi znajdziecie poniżej.


W naszym systemie rezerwację składacie na konkretną klasę jachtów, a rezerwować można pojedyńcze miejsca, dwuosobowe kabiny lub całe jachty.

KROK 1: Wybierz klasę

 • Katamaran klasy COMFORT ★★★★ | 2190 PLN / osoba
 • To podstawowa klasa katamaranów w naszej ofercie, rezerwując tutaj miejsce zostaniecie zakwaterowani na wygodnym katamaranie 12-osobowym, o długości około 40 stóp wyprodukowanym w roku 2014 lub nowszym. Przykładowe jednostki w tej klasie to Lagoon 39, Lagoon 400, Lucia 40 lub Bali 4.1.


  Na katamaranie standardowo kwaterujemy 10 osób załogi + skippera. Do dyspozycji załogi są 4 kabiny dwuosobowe i 2 miejsca do spania w salonie (rozkładana sofa), skipper najczęściej śpi w skipperce na dziobie.


  Na poglądowych zdjęciach powyżej przedstawiamy przykładowy katamaran klasy COMFORT - widok z zewnątrz, kajuty, salon i standardowy rozkład miejsc do spania.

 • Katamaran klasy PREMIER ★★★★+ | 2490 PLN / osoba
 • Jeśli szukasz zakwaterowania na większym i lepiej wykończonym katamaranie, to jest klasa dla Ciebie. Rezerwując miejsce na katamaranie klasy PREMIER zostaniecie zakwaterowani na wygodnej jednostce o długości kadłuba powyżej 42 stóp, wyprodukowanej w roku 2014 lub nowszym. Przykładowe jednostki w tej klasie to Lagoon 42, Lagoon 450, Bali 4.3, Bali 4.5. Wiekowo i pod kątem układu katamarany z tej klasy są podobne do tych w klasie COMFORT, natomiast głównym wyznacznikiem przynależności do klasy jest tu wielkość jednostki i większa przestrzeń na niej.


  Na katamaranie standardowo kwaterujemy 10 osób załogi + skippera. Do dyspozycji załogi są 4 kabiny dwuosobowe i 2 miejsca do spania w salonie (rozkładana sofa), skipper najczęściej śpi w skipperce na dziobie.


  Na poglądowych zdjęciach powyżej przedstawiamy przykładowy katamaran klasy PREMIER - widok z zewnątrz, kajuty, salon i standardowy rozkład miejsc do spania.

 

 

KROK 2: Wybierz rodzaj rezerwacji

 • Rezerwacja pojedynczego miejsca | w cenie podstawowej wyjazdu
 • Podstawowa opcja rezerwacji to rezerwacja pojedynczego miejsca na jachcie (lub katamaranie) dla siebie lub kilku miejsc (maksymalnie do 6 miejsc na jednej rezerwacji) dla siebie i swoich znajomych.

  Rezerwujesz w ten sposób miejsce na jachcie bez konkretnego wskazania, gdzie będziesz spać - wyboru konkretnych miejsc do spania dokonujecie całą załogą już na miejscu w obecności skippera. Zwyczajowo przyjęte jest, że w pierwszej kolejności miejsce do spania wybierają pary, potem panie, potem panowie, na końcu skipper. Wyjątkiem od tej reguły są rezerwacje kajut - jeśli na Waszym jachcie ktoś taką rezerwację ma wykupioną to wskakuje "na początek kolejki", tzn takie osoby jako pierwsze wybierają miejsce do spania.

  Rezerwacja pojedynczego miejsca i brak wyboru (dodatkowo płatnej) opcji rezerwacji kajuty nie oznacza, że będziesz spać w salonie i nie dostaniesz kajuty. Na standardowym jachcie na 10 miejsc do spania aż 8 jest w zamykanych kajutach, a sytuacja, kiedy na danym jachcie są aż 4 rezerwacje kajut jest niezwykle rzadka i mało prawdopodobna.

 • Rezerwacja miejsca w zamykanej kabinie | plus 150 PLN / osoba
 • Opcja dla osób, które chcą mieć 100% pewność zakwaterowania w zamykanej sypialni dwuosobowej. Opcja dostępna wyłącznie przy rezerwacjach dwuosobowych. Wybierając ten rodzaj zakwaterowania zostaniecie zakwaterowani w zamykanej sypialni (kajucie) na wybranej klasie jachtów.

  Standardowy proces wyboru kajut na katamaranie wygląda tak, że po zaokrętowaniu załoga dogaduje się, kto gdzie śpi. Zwyczajowo przyjęte jest, że w pierwszej kolejności miejsce do spania wybierają pary, potem panie, potem panowie, na końcu skipper. W przypadku jeśli na jachcie lub katamaranie jest rezerwacja kajuty - osoby z taką rezerwacją wskakują na początek kolejki - tj to one będą wybierać jako pierwsze.

  WAŻNE - rezerwacja kajuty nie jest dostępna na jachtach i katamaranach klasy ELITE. Tam nikt nie śpi w salonie i każdy automatycznie ma miejsce w zamykanej kajucie.

 • Rezerwacja całego jachtu | minus 120 PLN / osoba
 • Jeśli macie ekipę na cały jacht lub katamaran, każdy płaci mniej, dodatkowo sami rozstrzygacie kto gdzie śpi - jednostka jest w całości do Waszej dyspozycji!

  Wybierając tą opcję, prosimy o określenie, czy macie ze sobą swojego skippera (wtedy do dyspozycji macie wszystkie miejsca na danym jachcie) czy też potrzebujecie skippera od nas (przydzielimy go Wam gratis), wtedy do dyspozycji macie wszystkie dostępne miejsca na danym jachcie minus 1.

  WAŻNE - przy wyborze tej opcji cały jacht jest do Waszej dyspozycji i nie musicie zapełniać go na full. Dla przykładu na jachcie 10-osobowym możecie zgłosić jedynie 7 osób, macie wtedy jednostkę tylko dla siebie i nikt nie śpi w salonie. Natomiast założenie kalkulacji ceny jest takie, że jacht jest w pełni obłożony, tzn. przykładowo na jednostce 10-osobowej osób płacących jest 10 - 1 (bez skippera). Jeśli jest Was mniej - jak najbardziej możecie cały jacht zarezerwować, ale trzeba będzie pokryć koszt pustego miejsca, więc finalnie na osobę wyjdzie Was nieco więcej.

  W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - jesteśmy do Waszej dyspozycji!

 

Sprawdź gdzie będziemy pływać

Przeczytaj co o Nas piszą

 

To jest w ogóle jakieś doskonałe! Wróciłam właśnie z Chorwacji i to był the best week ever! Jedyny minus to fakt ze ten tydzień minął okrutnie szybko! 

 
~ Marta
 

Da się tylko 5 gwiazdeczek, więcej przebijam jeszcze septylionem serduszek ❤️❤️❤️❤️❤️.... bo to nie wakacje, tylko jakiś kosmiczny transfer do innego stanu umysłu.

 
~ Ania
 

Najlepsze wakacje ever. Już nie wyobrażam sobie innych. Świetna organizacja czasu, zarówno tego spędzonego na łodzi, jak i na stałym lądzie.

 
~ Martyna

Obejrzyj film z rejsu

Sprawdź jak było w poprzednich latach


 

Odwiedź nasze Social Media

Co warto wiedzieć?

 • 1. Jaka będzie pogoda?
 • To już początek lata, więc pogoda powinna być podobna do tej w Polsce. Raczej przewaga słońca, temperatury przekraczające 20 stopni. Jeśli chodzi o wiatr, to w tym okresie roku na Bałtyku nie wieje mocno - dodatkowo my będziemy przez 80% czasu rejsu pływali schowani między wysepkami więc zafalowania nie odczujemy prawie w ogóle. Ale ciepła bluza na wieczór i kurtka od ewentualnego deszczu na pewno również się przydadzą!

 • 2. Nie byłem/byłam nigdy na jachcie. Czy to problem?
 • Absolutnie nie! Wystarczy chęć uczestnictwa i pozytywne nastawienie. Na jachcie płynie profesjonalny skipper, czyli sternik, który zajmuje się prowadzeniem i obsługą jachtu oraz czuwa nad Twoim bezpieczeństwem. Nie potrzebujesz żadnej żeglarskiej wiedzy.

 • 3. Czy będę cierpieć na chorobę morską?
 • Choroba morska jest niepotrzebnie demonizowana, wiele osób w ogóle jej nie doświadcza. Aczkolwiek zdarzają się przypadki, że na odcinkach pomiędzy wyspami, gdzie występuje trochę fali, niektórzy odczuwają dyskomfort. Współczesne środki na chorobę lokomocyjną są doskonałym remedium na to. W najgorszym przypadku symptomy ustępują po pierwszym dniu lub dwóch żeglowania. Dodatkowo, 80% trasy rejsu przebiega między wysepkami i po Szkierach, w miejscu gdzie zafalowania nie ma i siłą rzeczy - choroby morskiej także nie ma!

 • 4. Gdzie można się umyć, skorzystać z toalety i podłączyć suszarkę do włosów?
 • Na jachcie są 2-4 łazienki, z toaletą, prysznicem i gorącą wodą. Suszarkę można podłączyć do normalnego gniazdka na jachcie, jednak tylko, gdy stoi w porcie lub gdy jacht jest wyposażony w spalinowy generator. Większość odwiedzanych porcików będzie kameralna, ale czasami zdarzy się port z sanitariatami. Niemniej nastawiamy się głównie na to, że korzystamy z łazienek na jachcie - w końcu po to one są:)

 • 5. Co zabrać na rejs?
 • Na pewno paszport/dowód osobisty, kieszonkowe i kilka innych rzeczy, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, okrycie głowy, miękkie obuwie, dresik, strój kąpielowy, sprzęt do nurkowania, ręcznik, coś na imprezę, aparat fotograficzny. Dodatkowo polecamy sztormiak - a przynajmniej górę od sztormiaka lub jakąś kurtkę przeciwdeszczową. Więcej o tym jak spakować się na rejs morski możesz przeczytać tutaj

 

Jak dostać się na rejs?

 • Marina
 • Samolot
 • Pogoda w Szwecji

Zaokrętowanie / Wyokrętowanie

Wyjazd startuje ze Sztokholmu, z mariny na przedmieściach. Zaokrętowanie na jachty możliwe jest od godziny 17 w sobotę, ale wypływamy dopiero w niedzielę rano, więc jest tu trochę elastyczności.

Rejs kończy się w kolejną sobotę w tej samej marinie. Jachty należy opuścić do godziny 9 rano w sobotę. Nasza flota przypłynie do portu już w piątek wieczorem, więc już od piątku można schodzić z jachtu. Nie musisz sprzątać po sobie jachtu, sprzątanie jest zawarte w opłatach. Należy jedynie wynieść śmieci i pozmywać naczynia.

Loty do Sztokholmu

Loty do Sztokholmu są bajecznie tanie, np. Rayanair z Warszawy lata tam od około 80 PLN, bez przesiadek.

W Sztokholmie są 2 lotniska - Skavsta (dalej od centrum, ale tańsze loty) i Arlanda (bliżej, lecz drożej). Ze Skavsta do Sztokholmu kursuje autobus, koszt nieco ponad 100 zł w obie strony, warto kupić bilet online, jest taniej. Bilety na https://www.flygbussarna.se/pl

Pogoda w Sztokholmie

W czerwcu, gdy popołudniowe temperatury osiągają średnio 20°C, Sztokholm jest niesamowitym miejscem. Nawet nocne temperatury nie spadają poniżej 13°C. Jest to niewątpliwie najcieplejszy okres w roku - tylko lipiec ma nieco wyższe temperatury.

Płatności

Cena zawiera

 • 1 miejsce na jachcie
 • Opiekę profesjonalnego skippera
 • Ubezpieczenie AXA Travel
 • Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez TBT

Cena nie zawiera

 • Dojazdu
 • Taksy turystycznej - 10 EUR/os.
 • Opłaty "Starter Pack" - 35 EUR/os. (zero kaucji, pełne ubezpieczenie szkód oraz sprzątanie końcowe jachtu, pościel i ręczniki, butla z gazem, sprawdzenie jachtu przez nurka)
 • Zrzutki na miejscu na paliwo, jedzenie i porty - ok. 15-20 EUR/os./dzień (Skipper nie uczestniczy w tej składce)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wynikającej z nowelizacji Ustawy - 10 PLN/os.

Opcje dodatkowe

 • Gwarancja zaokrętowania w 2-osobowej kabinie z podwójnym łóżkiem - 150 PLN/os. (wybór tej opcji daje Wam pewność, że nie będziecie spać w salonie)
 • Stewardessa-deckhand - 2000 PLN/jacht (tylko przy bookingu całego jachtu, dostępność na zapytanie mailowe)

Harmonogram płatności

 • I rata - 30% ceny w ciągu 24 h od rezerwacji
 • II rata - 30% ceny do 06.04.2020 (60 dni przed rejsem)
 • III rata - 40% ceny do 06.05.2020 (30 dni przed rejsem)
 • Dla rezerwacji z okresu First i Second Minute objętych zaliczką promocyjną - dopłata do 30% ceny do 31.01.2020

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

newsletter
do góry