The Boat Trip Cup 2020 - Regaty na Mazurach w Boże Ciało | The Boat Trip

The Boat Trip Cup 2020 - Mazury

The Boat Trip Cup 2020 - Regaty na Mazurach w Boże Ciało

20°C / 14°C

18°C


2-3h

średnia
Rejs, na którym pływamy flotą jachtów!

Rejs, na którym imprez nie zabraknie!

Rejs, na którym czeka na Was wiele dodatkowych wycieczek na lądzie!

SAVE THE DATE! ZAPISY ODPALAMY W LUTYM!

 

 

 • Kompas - Logo The Boat Trip Sail & Party
 • 10.06.2020 - 14.06.2020
 • Polska
 • od 0 PLN
 • HIGHLIGHTS
 • REGATY
 • MEDIA
 • FAQ
 • TRAVEL INFO
 • CENA
 • Rezerwuj

Co Cię czeka na Mazurach?

Każdy nasz rejs to moc niesamowitych wrażeń i doświadczeń. Wszystkie rzeczy wypisane poniżej mogą stać się też Twoim udziałem - wystarczy kliknąć przycisk "rezerwuj"!

Spędź przedłużony weekend w pięknej scenerii mazurskich jezior!
Piękne, spokojne jeziora, dookoła przyroda, szum drzew i śpiew ptaków. Rzuć komórkę daleko w kąt i oderwij od codzienności! Nie ma lepszej odskoczni od rzeczywistości niż szybki wypad na jachty na Mazury!
Sprawdź swoje umiejętności żeglarskie na tle innych - w świetnej atmosferze i bez napinki!
Połącz to co w Mazurach najlepsze - chilloutowe pływanie - ze szczyptą dodatkowej adrenaliny i weź udział w naszych corocznych regatach - jak zawsze na luzie i dla wszystkich, bez niepotrzebnej spinki i w idealnych proporcjach żeglarstwa, relaksu i zabawy!
Weź udział w emocjonujących, w pełni profesjonalnych regatach na bojach!
Flota identycznych jachtów i codziennie 2-3 około 40-minutowe biegi regatowe. Wszystko na profesjonalnie rozstawionej na bojkach trasie, z profesjonalną komisją sędziowską i oficjalnym rankingiem regat!
Dziel się z innymi regatowymi wrażeniami podczas klimatycznych wieczorów plenerowych!
Wieczorami spływamy do portu, gdzie przy ognisku, kiełbasce i piwku będzie można podzielić się z innymi swoimi wrażeniami z dnia pływania, żywo dyskutować o wynikach regat lub po prostu... pośpiewać szanty w akompaniamencie gitary!
Imprezuj do białego rana na dedykowanych tylko dla nas imprezach!
Zadbamy też o to, żeby nie zabrakło tradycyjnych, grubych imprez! Na wyjeździe będzie nasz sprawdzony DJ, a czekają nas przynajmniej 2-3 imprezy w klimatycznych miejscach - specjalnie dla Was!
Poznawaj nowych, pozytywnie zakręconych młodych ludzi!
Wokół regat TBT Cup urosła świetna społeczność - młodych, pełnych entuzjazmu i pozytywnie zakręconych ludzi. Jeśli lubisz dobrą zabawę, ale też inteligentną konwersację - na pewno odnajdziesz się tu bez wysiłku! Dodatkowo robimy wyjazdy dedykowane wyłącznie dla ludzi 20-35, więc masz pewność, że będziesz otoczony (-a) ludźmi w swoim wieku!
Weź udział w licznych atrakcjach dodatkowych!
Nie tylko za dnia, wieczorami, ale też popołudniami nikt na naszym wyjeździe nudzić się nie będzie! Wspólne imprezowe day-stopy, ale także masa dodatkowych atrakcji takich jak: para-sailing, popularny "banan", tyrolka, rowery, skutery i wiele więcej - to wszystko czeka na Was na TBT Cup!
Nie martw się o rezerwacje portów na trasie ani o serwis na szlaku!
Mamy doświadczenie w tym co robimy, wybieramy optymalną trasę, stajemy w najbardziej klimatycznych portach. Dodatkowo zawsze możesz liczyć na pomoc naszą i naszych doświadczonych skipperów!

Informujemy, że proponowane przez nas aktracje mają charakter informacyjny i w sytuacjach od nas niezależnych mogą ulec zmianie. Niektóre z atrakcji są dodatkowo płatne i obowiązują na nie zapisy

Gdzie będziesz mieszkać?

KROK 1: Wybierz jednostkę

Jacht
Katamaran

Najpopularniejszym wyborem naszych klientów są jachty - wygodne, najbardziej przystępne cenowo, a do tego eleganckie i szybkie.


Rodzajów jachtów jest bardzo dużo, dlatego dla ułatwienia wyboru podzieliliśmy je na trzy klasy: Comfort, Premier i Elite. Ich opis i różnice między nimi znajdziecie poniżej.


W naszym systemie rezerwację składacie na konkretną klasę jachtów, a rezerwować można pojedyńcze miejsca, dwuosobowe kabiny lub całe jachty.

 

KROK 2: Wybierz klasę

 • Jacht klasy COMFORT ★★★ | 1590 PLN / osoba
 • To podstawowa klasa jachtów w naszej ofercie, rezerwując tutaj miejsce zostaniecie zakwaterowani na wygodnym jachcie 8-10 osobowym (długość kadłuba od 40 do 46 stóp ~ 12-14m), około 10-12 letnim. Przykładowe jednostki w tej klasie to Sun Odyssey 439, Oceanis 43 lub Bavaria 44.

  Jeśli jacht jest 8-osobowy, standardowy układ do spania to 3 zamykany kabiny dwuosobowe + rozkładana kanapa dwuosobowa w salonie i 2 łazienki

  Jeśli jacht jest 10-osobowy, standardowy układ do spania to 3 zamykane kabiny dwuosobowe + czwarta zamykana kabina z łóżkiem piętrowym + rozkładana kanapa dwuosobowa w salonie

  Na poglądowych zdjęciach powyżej przedstawiamy przykładowy jacht klasy COMFORT - widok z zewnątrz, kajuty, salon i standardowy rozkład miejsc do spania.

 • Jacht klasy PREMIER ★★★★ | 1790 PLN / osoba
 • Jeśli szukasz zakwaterowania na nowszym i lepiej wykończonym jachcie, to jest klasa dla Ciebie. Rezerwując miejsce na jachcie klasy PREMIER zostaniecie zakwaterowani na wygodnym jachcie 8-10 osobowym (długość kadłuba od 40 do 46 stóp ~ 12-14m), wyprodukowanym w roku 2014 lub nowszym. Przykładowe jednostki w tej klasie to Sun Odyssey 449, Oceanis 46.1 lub Bavaria 45. Wielkościowo i pod kątem układu jachty są podobne do tych w klasie COMFORT, natomiast głównym wyznacznikiem przynależności do klasy jest tu wiek jednostki

  Jeśli jacht jest 8-osobowy, standardowy układ do spania to 3 zamykany kabiny dwuosobowe + rozkładana kanapa dwuosobowa w salonie i 2 łazienki

  Jeśli jacht jest 10-osobowy, standardowy układ do spania to 3 zamykane kabiny dwuosobowe + czwarta zamykana kabina z łóżkiem piętrowym + rozkładana kanapa dwuosobowa w salonie

  Na poglądowych zdjęciach powyżej przedstawiamy przykładowy jacht klasy PREMIER - widok z zewnątrz, kajuty, salon i standardowy rozkład miejsc do spania.

 • Jacht klasy PREMIER PLUS ★★★★+ | 2090 PLN / osoba
 • Najwyższa dostępna klasa jachtów i jednoczesnie najbardziej wygodna. Rezerwując miejsce na jachcie klasy PREMIER PLUS zostaniecie zakwaterowani na wygodnym dużym jachcie , na którym nikogo nie kwaterujemy w salonie . Jacht będzie mieć długość kadłuba od 50 stóp w górę ~ ponad 15m i będzie wyprodukowany w roku 2014 lub nowszy. Przykładowe jednostki w tej klasie to Sun Odyssey 519, Oceanis 51.1, Bavaria 51 lub Elan 50.

  Jachty tej klasy są nominalnie 13-osobowye, a standardowy układ do spania to 4 zamykane kabiny dwuosobowe + piąta zamykana kabina z łóżkiem piętrowym + 1-osobowa kabina skippera + rozkładana kanapa dwuosobowa w salonie. Na jachcie tej klasy nie kwaterujemy nikogo w salonie, więc pływa tutaj maksymalnie 11 osób (10 osób w kabinach dwuosobowych + skipper w skipperce jednoosobowej na dziobie)

  Na poglądowych zdjęciach powyżej przedstawiamy przykładowy jacht klasy PREMIER PLUS - widok z zewnątrz, kajuty, salon i standardowy rozkład miejsc do spania.

 

 

Katamarany to jeszcze bardziej luksusowa opcja zakwaterowania. Od jachtu katamaran różni się tym, że ma więcej miejsca na pokładzie - są tu dwa kadłuby (pływaki), w których znajdują się kajuty, a pomiędzy kadłubami jest nadbudówka w której znajduje się kuchnia i dwa salony (wewnętrzny i zewnętrzny).


Dla ułatwienia wyboru podzieliliśmy dostępne katamarany na trzy klasy: Comfort, Premier i Elite. Ich opis i różnice między nimi znajdziecie poniżej.


W naszym systemie rezerwację składacie na konkretną klasę jachtów, a rezerwować można pojedyńcze miejsca, dwuosobowe kabiny lub całe jachty.

KROK 2: Wybierz klasę

 • Katamaran klasy COMFORT ★★★★ | 2090 PLN / osoba
 • To podstawowa klasa katamaranów w naszej ofercie, rezerwując tutaj miejsce zostaniecie zakwaterowani na wygodnym katamaranie 12-osobowym, o długości około 40 stóp wyprodukowanym w roku 2014 lub nowszym. Przykładowe jednostki w tej klasie to Lagoon 39, Lagoon 400, Lucia 40 lub Bali 4.1.


  Na katamaranie standardowo kwaterujemy 10 osób załogi + skippera. Do dyspozycji załogi są 4 kabiny dwuosobowe i 2 miejsca do spania w salonie (rozkładana sofa), skipper najczęściej śpi w skipperce na dziobie.


  Na poglądowych zdjęciach powyżej przedstawiamy przykładowy katamaran klasy COMFORT - widok z zewnątrz, kajuty, salon i standardowy rozkład miejsc do spania.

 • Katamaran klasy PREMIER ★★★★+ | 2290 PLN / osoba
 • Jeśli szukasz zakwaterowania na większym i lepiej wykończonym katamaranie, to jest klasa dla Ciebie. Rezerwując miejsce na katamaranie klasy PREMIER zostaniecie zakwaterowani na wygodnej jednostce o długości kadłuba powyżej 42 stóp, wyprodukowanej w roku 2014 lub nowszym. Przykładowe jednostki w tej klasie to Lagoon 42, Lagoon 450, Bali 4.3, Bali 4.5. Wiekowo i pod kątem układu katamarany z tej klasy są podobne do tych w klasie COMFORT, natomiast głównym wyznacznikiem przynależności do klasy jest tu wielkość jednostki i większa przestrzeń na niej.


  Na katamaranie standardowo kwaterujemy 10 osób załogi + skippera. Do dyspozycji załogi są 4 kabiny dwuosobowe i 2 miejsca do spania w salonie (rozkładana sofa), skipper najczęściej śpi w skipperce na dziobie.


  Na poglądowych zdjęciach powyżej przedstawiamy przykładowy katamaran klasy PREMIER - widok z zewnątrz, kajuty, salon i standardowy rozkład miejsc do spania.

 

 

KROK 3: Wybierz rodzaj rezerwacji

 • Rezerwacja pojedynczego miejsca | w cenie podstawowej wyjazdu
 • Podstawowa opcja rezerwacji to rezerwacja pojedynczego miejsca na jachcie (lub katamaranie) dla siebie lub kilku miejsc (maksymalnie do 6 miejsc na jednej rezerwacji) dla siebie i swoich znajomych.

  Rezerwujesz w ten sposób miejsce na jachcie bez konkretnego wskazania, gdzie będziesz spać - wyboru konkretnych miejsc do spania dokonujecie całą załogą już na miejscu w obecności skippera. Zwyczajowo przyjęte jest, że w pierwszej kolejności miejsce do spania wybierają pary, potem panie, potem panowie, na końcu skipper. Wyjątkiem od tej reguły są rezerwacje kajut - jeśli na Waszym jachcie ktoś taką rezerwację ma wykupioną to wskakuje "na początek kolejki", tzn takie osoby jako pierwsze wybierają miejsce do spania.

  Rezerwacja pojedynczego miejsca i brak wyboru (dodatkowo płatnej) opcji rezerwacji kajuty nie oznacza, że będziesz spać w salonie i nie dostaniesz kajuty. Na standardowym jachcie na 10 miejsc do spania aż 8 jest w zamykanych kajutach, a sytuacja, kiedy na danym jachcie są aż 4 rezerwacje kajut jest niezwykle rzadka i mało prawdopodobna.

 • Rezerwacja miejsca w zamykanej kabinie | plus 150 PLN / osoba
 • Opcja dla osób, które chcą mieć 100% pewność zakwaterowania w zamykanej sypialni dwuosobowej. Opcja dostępna wyłącznie przy rezerwacjach dwuosobowych. Wybierając ten rodzaj zakwaterowania zostaniecie zakwaterowani w zamykanej sypialni (kajucie) na wybranej klasie jachtów.

  Standardowy proces wyboru kajut na katamaranie wygląda tak, że po zaokrętowaniu załoga dogaduje się, kto gdzie śpi. Zwyczajowo przyjęte jest, że w pierwszej kolejności miejsce do spania wybierają pary, potem panie, potem panowie, na końcu skipper. W przypadku jeśli na jachcie lub katamaranie jest rezerwacja kajuty - osoby z taką rezerwacją wskakują na początek kolejki - tj to one będą wybierać jako pierwsze.

  WAŻNE - rezerwacja kajuty nie jest dostępna na jachtach i katamaranach klasy ELITE. Tam nikt nie śpi w salonie i każdy automatycznie ma miejsce w zamykanej kajucie.

 • Rezerwacja całego jachtu | minus 120 PLN / osoba
 • Jeśli macie ekipę na cały jacht lub katamaran, każdy płaci mniej, dodatkowo sami rozstrzygacie kto gdzie śpi - jednostka jest w całości do Waszej dyspozycji!

  Wybierając tą opcję, prosimy o określenie, czy macie ze sobą swojego skippera (wtedy do dyspozycji macie wszystkie miejsca na danym jachcie) czy też potrzebujecie skippera od nas (przydzielimy go Wam gratis), wtedy do dyspozycji macie wszystkie dostępne miejsca na danym jachcie minus 1.

  WAŻNE - przy wyborze tej opcji cały jacht jest do Waszej dyspozycji i nie musicie zapełniać go na full. Dla przykładu na jachcie 10-osobowym możecie zgłosić jedynie 7 osób, macie wtedy jednostkę tylko dla siebie i nikt nie śpi w salonie. Natomiast założenie kalkulacji ceny jest takie, że jacht jest w pełni obłożony, tzn. przykładowo na jednostce 10-osobowej osób płacących jest 10 - 1 (bez skippera). Jeśli jest Was mniej - jak najbardziej możecie cały jacht zarezerwować, ale trzeba będzie pokryć koszt pustego miejsca, więc finalnie na osobę wyjdzie Was nieco więcej.

  W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - jesteśmy do Waszej dyspozycji!

 

 • Idea regat
 • Harmonogram regat
 • Zasady regat

IDEA REGAT

Organizując Regaty TheBoatTrip Cup na Mazurach chcemy połączyć trzy najlepsze w żeglarstwie rzeczy:

> Sportową rywalizację!

> Chilloutową atmosferę pływania po jeziorach!

> Niepowtarzalną atmosferę wieczornych imprez!

Dlatego proponujemy Wam wyjazd, który dla każdego będzie świetną odskocznią od rzeczywistości, okazją do świetnej zabawy i odpoczynku, a przy okazji także możliwością sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych!

 

HARMONOGRAM REGAT

DZIEŃ I: Środa - zaokrętowanie od godziny 18:00, wspólna kolacja w tawernie i impreza integracyjna, nocleg na jachtach w Porcie Keja w Węgorzewie

DZIEŃ II: Czwartek - biegi regatowe na jeziorze Mamry, przeskok na Święcajty, wieczorny Grill i Impreza w Pięknym Brzegu.

DZIEŃ III: Piątek - biegi regatowe na jeziorze Święcajty, przeskok na Mamry i płyniemy do Kietlic.

DZIEŃ IV: Sobota - biegi regatowe na jeziorze Mamry, impreza i nocleg w Ognistym Ptaku.

DZIEŃ V: Niedziela - zakończenie w Węgorzewie do godz. 15:00, więc jeszcze cały dzień pływania!

ZASADY REGAT

1. Łącznie rozegrane zostanie min. 8 biegów regatowych. Każdy bieg potrwa około godziny. Nad przebiegiem regat czuwa niezależny sędzia

2. Kategoria ONE-DESIGN: wszystkie startujące jachty są identyczne, więc nie stosujemy systemu przeliczników.

3. Stosowany będzie system małych punktów - każdego dnia zwycięska załoga w danym biegu inkasuje 1pkt, załoga która jako druga przekroczy linię mety - 2pkt, załoga trzecia - 3pkt itd. Po każdym dniu regat uaktualniana jest także klasyfikacja generalną, w której końcowo sumują się punkty zdobyte we wszystkich trzech biegach regatowych. Załoga z najmniejszą liczbą punktów wygrywa regaty.

4. Załogi są 5-osobowe. Do udziału w regatach dopuścimy też załogi 4- i 6-osobowe. Załogi mniej liczne nie zostaną dopuszczone do udziału w regatach, załogi liczniejsze - na własną odpowiedzialność. Załogi 4-osobowe otrzymają negatywny handicap +2 punkty.

5. Załoga składająca się z samych mężczyzn otrzyma dodatkowe 2pkt negatywnego handicapu.

6. Dodatkowo przyznana zostanie nagroda za największy postęp, tj. otrzyma ją załoga, która zanotowała najwyższy awans w klasyfikacji generalnej w stosunku do klasyfikacji generalnej po biegu poprzednim. Nagroda przyznawana jest po zakończeniu regat.

Przeczytaj co o Nas piszą

 

Żagle, dobra organizacja, fajne miejsca. Warto się wybrać!

 
~ Karolina
 

Dużo słońca, nurkowanie w krystalicznie przejrzystej wodzie przy zatopionym wraku, mega skok andrenaliny podczas regat, pirate party i inne szalone imprezy.

 
~ Aina
 

Profesjonalna organizacja, kapitalne miejsca, najlepsi ludzie. Na żagle to tylko z TheBoatTrip!

 
~ Albert

Obejrzyj film z rejsu

Sprawdź jak było w poprzednich latach

 

Odwiedź nasze Social Media

Co warto wiedzieć

 • 1. Jaka będzie pogoda?
 • Latem nad Adriatykiem tygodniami panuje nieprzerwanie piękna pogoda. Czerwiec i wrzesień to temperatury ok. 25-27°C, a w lipcu i sierpniu potrafi dochodzić do 38°C. Na szczęście w każdej chwili możesz wskoczyć do wody! Na deszcz nie ma co liczyć, ewentualnie jakiś przelotni, krótki prysznic. Jeżeli chodzi o wiatr, to silniejsze wiatry (tj. powyżej 6 w skali Beauforta) wieją tu jedynie przez 3,3% czasu. Dzień zwykle umila lekka, chłodząca bryza, a nocą panuje spokój i cisza.

 • 2. Nie byłem/byłam nigdy na jachcie. Czy to problem?
 • Absolutnie nie! Wystarczy chęć uczestnictwa i pozytywne nastawienie. Na jachcie płynie profesjonalny skipper, czyli sternik, który zajmuje się prowadzeniem i obsługą jachtu oraz czuwa nad Twoim bezpieczeństwem. Nie potrzebujesz żadnej żeglarskiej wiedzy.

 • 3. Czy będę cierpieć na chorobę morską?
 • Prawdopodobnie nie. Żegluga w Chorwacji jest spokojna i większość czasu odbywa się pomiędzy wyspami zasłaniającymi od morskiej fali. Chorwacja to trochę takie duże Mazury, serio. Oczywiście zdarzają się sporadyczne przypadki osób bardziej wyczulonych na kołysanie, ale po pierwszym dniu, maks dwóch, wszelkie symptomy znikają. A jeżeli w ogóle występują, to tylko w trakcie płynięcia, czyli krótko w przypadku rejsów w Chorwacji. Poza tym, zawsze jest Aviomarin, co definitywnie zamyka temat. Nie pozwól, by morskie opowieści, którymi straszy się młodszych kolegów odwiodły Cię od najlepszego wyjazdu w życiu!

 • 4. Gdzie można się umyć, skorzystać z toalety i podłączyć suszarkę do włosów?
 • Na jachcie są 2-3 łazienki, z toaletą, prysznicem i ciepłą wodą. Dodatkowo, w Chorwackich marinach są bardzo ładne sanitariaty, z których można do woli korzystać w trakcie postoju. Suszarkę można podłączyć do normalnego gniazdka na jachcie, jednak tylko, gdy stoi w porcie i jest podpięty do zasilania prądem 230 V z brzegu. Chyba, że jacht jest wyposażony w generator, wtedy hulaj dusza!

 • 5. Co zabrać na rejs?
 • Na pewno paszport/dowód osobisty, kieszonkowe i kilka innych rzeczy, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, okrycie głowy, miękkie obuwie, dresik, strój kąpielowy, sprzęt do nurkowania, ręcznik, coś na imprezę, aparat fotograficzny. Więcej o tym jak spakować się na rejs morski możesz przeczytać tutaj

Jak dostać się na regaty?

 • Zaokrętowanie / Wyokrętowanie

Zaokrętowanie / Wyokrętowanie

Ruszamy z Węgorzewa, miasta położonego nad jeziorem Mamry, z Portu Keja (Google Maps)

Na Mazury dostać się łatwo, najpopularniejsze sposoby:

 • Samochód (parking  ok. 10-15 PLN/doba) - polecamy ten środek transportu, jest najwygodniejszy i najtańszy
 • PKS do Węgorzewa
 • PKP do Giżycka

Na jachty można będzie wejść od godziny 18:00 w środę. Oficjalne zakończenie wydarzenia o 15:00 w niedzielę.

Płatności

Cena - Zapisy indywidualne

Osoby zapisujące się indywidualnie dobierzemy w załogi i zapewnimy Wam sternika. Nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie.
 • Miejsce na jachcie:
  • 490 PLN/os. dla kobiet
  • 690 PLN/os. dla mężczyzn
 • Wpisowe 100 PLN/os. (płatne na miejscu)

Cena - Zapisy całych załóg

Uwaga - w zgłaszanej załodzie musi być sternik posiadający uprawnienia żeglarskie wystarczające do prowadzenia jachtu na Mazurach (min. ŻJ). Załogi 4-6 os. (więcej informacji w sekcji Zasady Regat na górze strony)
 • Czarter jachtu:
  • 1950 PLN/jacht dla załóg całkowicie damskich
  • 2450 PLN/jacht dla załóg mieszanych
  • 2950 PLN/jacht dla załóg całkowicie męskich
 • Wpisowe za każdą osobę - 100 PLN/os., naliczane po ostatecznym potwierdzeniu składu załogi (płatne na miejscu)

Cena zawiera

 • Czarter jachtu Twister 800N lub jedno miejsce na takim jachcie
 • Ubezpieczenie AXA Travel
 • Wpisowe do regat, które zawiera:
  • Nagrody w regatach
  • Opaskę TBT dająca wstęp na wszystkie imprezy organizowane na evencie
  • Paliwo do jachtu
  • Serwis na szlaku WJM
  • Organizację wieczornych aktywności
  • Obowiązkowy kielon z Neptunem!

Cena nie zawiera

 • Dojazdu
 • Wyżywienia
 • Opłat portowych
 • Opcjonalnie - sprzątania końcowego jachtu (można posprzatać samemu albo wykupić sprzątanie za 100 PLN /jacht)
 • Opcjonalnie - atrakcji dodatkowych (paintball, bunkry w Mamerkach)
 • Kaucji zwrotnej za jacht - 600 PLN/jacht

Harmonogram płatności

 • II rata - 30% ceny do 10.05.2020 (60 dni przed rejsem)
 • III rata - 40% ceny do 10.06.2020 (30 dni przed rejsem)
 

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Rezerwuj
newsletter
do góry