Skipper TBT
Skipper TBT

Szkolenia żeglarskie

Bycie Skipperem to coś więcej niż praca. To niekończąca się żeglarska przygoda, przemierzanie kolejnych mil morskich, odkrywanie pięknych miejsc, poznawanie nowych ludzi, kultur, samego siebie! Poprzez nasze szkolenia chcemy, abyś nie tylko rozwinął/rozwinęła swoje umiejętności żeglarskie. Chcemy, abyś dołączył/dołączyła do rodziny skipperów TBT. Rodziny, z którą wychodzi się dobrze - nie tylko na zdjęciach!

Programy szkoleniowe

Oferujemy Wam zestaw szkoleń, które układają się w modelową ścieżkę rozwoju skippera, po przejściu której osoba o zerowej wiedzy żeglarskiej może stać się skipperem prowadzącym ekskluzywne katamarany na Karaibach. Ta ścieżka to połączenie kursów dających patent i wiedzę teoretyczną z manewrówkami uzupełniającymi to o elementy praktyczne, które realnie będą Wam potrzebne jak podejmiecie się roli sternika. Dla osoby zaczynającej przygodę z żaglami wygląda to jak poniżej, aczkolwiek można pominąć niektóre elementy lub zapisać się tylko na wybrany kurs uzupełniający to czego Wam brakuje :)

Skipper TBT

Wybierz jeden z pięciu programów szkoleniowych

 1. Szkolenie na patent żeglarza jachtowego - daje duża dawkę ogólnej wiedzy i pozwala zdobyć pierwsze uprawnienia do prowadzenia łódek. Na ten kurs można się zapisać totalnie bez żadnej wiedzy i doświadczenia żeglarskiego.
 2. Akademia skipperów Inland - uczy wszystkich praktycznych rzeczy, które pozwolą Wam np. na samodzielne przeprowadzenie rejsu na Mazurach w sposób 100% bezpieczny, komfortowy dla Was i załogi, a dodatkowo da Wam pewność, że poradzicie sobie nawet jeśli przyjdzie Wam robić na łódce wszystko samemu i to w trudnych warunkach pogodowych. Aby wziąć udział w tym szkoleniu trzeba mieć żeglarza jachtowego lub solidne opływanie na łódkach śródlądowych.
 3. Szkolenie na patent jachtowego sternika morskiego - rozszerza wiedzę ogólną na temat żeglarstwa, uczy pływania większym jachtem i kończy się zdobyciem uprawnień do prowadzenia praktycznie wszystkich łódek dostępnych w czarterze turystycznym. Aby zdobyć patent JSM wymagane jest 200h stażu morskiego (posiadanie patentu ŻJ nie jest konieczne, ale się przydaje)!
 4. Akademia skipperów Classic - przygotowuje świeżych posiadaczy patentu sternika do samodzielnego prowadzenia rejsu morskiego na dużym jachcie balastowym z niedoświadczoną załogą i w każdych warunkach. Aby wziąć udział w tej akademii polecane jest posiadanie patentu JSM lub odpowiednika RYA, aby po odbyciu tego szkolenia móc od razu wziąć czarter i "pójść za ciosem" sprawdzając się w roli skippera. Większość osób po tym kursie otrzymuje propozycje pływania we flocie morskiej TBT.
 5. Akademia skipperów PRO - to jest manewrówka ucząca pływać na katamaranach oraz na bardzo dużych i drogich jachtach (powyżej 50 stóp). Ten kurs kierujemy do osób mających już jakieś doświadczenie w prowadzeniu małych i średnich jachtów morskich oraz mających patent JSM. Wielu osobom po tym szkoleniu proponujemy sterowanie katamaranami na rejsach TBT (w tym egzotycznych) oraz prowadzenie rejsów komercyjnych na zlecenie (np rodzinnych lub firmowych).

Oczywiście oprócz szkoleń polecamy jak najwięcej pływać, bo staż morski (nawet w roli załoganta) rozwija Was żeglarsko. Natomiast najważniejsza wg nas jest praktyka w roli skippera, bo dopiero kiedy sami będziecie musieli o wszystkim decydować, to sprawdzicie de facto swoje umiejętności :)

Skipper TBT

Jak wygląda dzień na akademii/szkoleniu?

Zazwyczaj harmonogram dnia wygląda jak poniżej, ale może to się różnić pomiędzy kursami choćby z uwagi na pogodę?

08.00 pobudka, toaleta poranna

08.30 śniadanie

09.00 - 13.00 blok zajęć praktycznych na wodzie

13.00 - 14.00 przerwa lunchowa

14.00 - 19.00 blok zajęć praktycznych na wodzie

19.00 - 20.00 przerwa kolacyjna

20.00 - 23.00 wykłady teoretyczne

Dlaczego warto skorzystać ze szkoleń organizowanych przez nas pod marką TBT Academy?

Przede wszystkim dlatego, że na naszych kursach znajdziesz wszystko co powinno zawierać się w dobrym szkoleniu, tj:

 • Szkolimy na dużych i nowych jednostkach typowo czarterowych
 • Ćwiczymy w marinach czarterowych pływając między innymi jachtami, aby oddać realne warunki manewrowe
 • Nasi instruktorzy to doświadczeni wyjadacze, którzy nauczą Cię wszelkich Tips & Tricks stosowanych przez skipperów TBT.
 • Otrzymasz rozbudowany skrypt z opisem kluczowych manewrów, żeglarskich best-practice oraz life-haków.
 • Nasz autorski program dopracowywany od 2012 koncentruje się na aspekcie praktycznym.
 • Wykupujemy pełne ubezpieczenie kaucji.
 • Kończąc szkolenie dołączysz do społeczności absolwentów oraz sterników TBT, która jest nieocenionym źródłem wiedzy i porad żeglarskich.
 • Szkolimy także w soboty, tak żeby uczestnicy ćwiczyli pełne 7 , a nawet ciut więcej.
Skipper TBTSkipper TBT
Skipper TBTSkipper TBT

A dodatkowo otrzymasz parę bonusów, których raczej nie spotkasz na innych szkoleniach:

 • Unikalne na rynku szkolenie z manewrów flotowych (np. kotwiczenie w różnego rodzaju tratwach)
 • Różnego rodzaju zniżki dla skipperów TBT (czartery, odzież, wyjazdy narciarskie i egzotyczne organizowane przez biuro Taksidi).
 • Możliwość manewrowania 2 różnymi jednostkami w trakcie jednego szkolenia.
 • Realna ścieżka rozwoju skippera tj. opcja opływania się na coraz większych jachtach i różnych akwenach we flocie pod okiem starszych doświadczeniem sterników.
 • Pierwszeństwo w zatrudnieniu dla najlepszych adeptów.

Obserwuj Nas!

Licencja

Numer licencji organizatora turystyki 1163

Kontakt

+48 577 543 094

© 2010-2022 Copyright Taksidi

PFR

Ta strona używa plików cookies, pełne informacje na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki wyłączających obsługę cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.