Jak wybrać jacht | The Boat Trip

Logo The Boat Trip

Jak wybrać jacht na rejs morski?

 

ABY maksymalnie uprościć Wam decyzję
podzieliliśmy nasze jachty na 3 klasy:
STANDARD, COMFORT i PREMIER

W trakcie zapisu jednym kliknięciem WYBIERACIE interesującą was klasę jachtu i koniec.
To jedyne co musicie zrobić!

 

Klasa Standard

standard

Jachty dające najwięcej w stosunku do ceny. Najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić teraz, żeby móc wydać więcej na drobne przyjemności w trakcie rejsu.

Najczęściej 8 i 10 osobowe.

Klasa Comfort

COMFORT

Złoty środek między dostępnością a luksusem. Lepiej wyposażone i nieco nowsze od jachtów standard, cieszące oko i dające dużo przyjemności z użytkowania.

Najczęściej 8, 10, czasem 12 osobowe.

Klasa Premier

PREMIER

Nowoczesne i przestronne. Najnowsze jednostki w naszych flotach, oferujące mnóstwo miejsca w kabinie i na pokładzie, przyciągające oko przechodniów.

Najczęściej 10 i 12 osobowe, czasem 8-osobowe.

Klasa StandardKlasa ComfortKlasa Premier

Godne zaufania, sprawdzone i praktyczne jachty. Są o kilka lat starsze niż reszta naszej floty (10-15 letnie), mają mniej bajerów, ale są wyposażone we wszystkie kluczowe i niezbędne elementy. Spokojnie zapewnią udane wakacje.

Bardzo dobre jednostki, ale jeszcze nie z najwyższej półki. W rozsądnej cenie oferują sporo udogodnień, nowoczesny design i komfort charakterystyczny dla współcześnie projektowanych jachtów. Wiek: 5-11 lat.

 

Najlepiej wyposażone i pełne udogodnień. Jachty dużo mniej wyeksploatowane i to widać - wnętrza ładne i elegancko urządzone, kokpity wygodne. Jachty przyciągające oko w porcie. Jachty tej klasy są nowe, max. 5-letnie.

WNĘTRZE

Klasa Standard - mesaKlasa ComfortKlasa Premier

Wnętrze jachtów STANDARD jest czyste i schludne, jednak już nie pachnie nowym lakierem. Wygodnie pomieści 8-10 osób załogi. Kabiny są zwykle projektowane pod kątem ergonomii i prostoty, niż przesadnych luksusów.

Jednostki COMFORT, oferują dużo wygody i przestrzeni. W kajutach są liczne schowki i szafeczki, łazienki dość przestronne, mesa (przestrzeń wspólna) dobrze doświetlona i gustownie wykończona.

 

Wykończenie wnętrza jachtów PREMIER można porównać do eleganckiego hotelu. To jachty, które oferują te same udogodnienia co jachty klasy COMFORT (a czasami nawet więcej), ale z racji nowszego rocznika są zauważalnie mniej zużyte. Płynąc na nim, czujesz się świetnie.

POKŁAD

Klasa Standard - deckKlasa Comfort - deckKlasa Premier - deck

Pokład jachtów STANDARD cechuje się wysoką funkcjonalnością i zapewnia sternikowi bardzo dobry przegląd sytuacji na wodzie. Przestrzeń jest zaprojektowana głównie pod kątem wygody i bezpieczeństwa poruszania się po pokładzie w trakcie żeglugi, ale z pewnością znajdziecie miejsce, żeby się poopalać.

 

Na decku jachtów COMFORT, jest więcej przestrzeni i więcej dogodnych miejsc, żeby popracować nad wakacyjną opalenizną. Znajdziecie tu sprytne rozwiązania technologiczne ułatwiające sternikowi obsługę urządzeń pokładowych i pozwalających mniej angażować załogę.

Stojąc na jachcie klasy PREMIER widzisz, że to nowa i piękna jednostka - mnóstwo przestrzeni, nowe i eleganckie wykończenia, sundeck na dziobie i często na rufie (opuszczanej). Wszystko zaprojektowane tak by dać maksimum swobody i komfortu, zwłaszcza na postoju.

 

kokpit

Klasa Standard - kokpitKlasa Comfort - kokpitKlasa Premier - kokpit

W kokpicie na jachtu linii STANDARD pomieści się akurat cała załoga przy wspólnym lunchu na świeżym powietrzu, jednak niewiele więcej ponad to - ale przynajmniej wszystko jest pod ręką! Przejście na rufę może być nieco wąskie, rozkładana platforma kąpielowa należy do rzadkości. Osprzęt pokładowy zawsze sprawny, choć ograniczony tylko do niezbędnych rzeczy i ma swoje lata.

Kokpit jachtów COMFORT, jest wyraźnie lepiej wyposażony, znajdziecie tu więcej elektroniki i udogodnień. Poruszanie się po nim jest wygodniejsze, jest gdzie ułożyć się z dobrą książką tak, żeby nie blokować nikomu przejścia. W trakcie kąpieli na kotwicowisku w zatoczce nie będzie tłoku przy drabince. Wieczorem zabawę umili wam nagłośnienie zewnętrzne renomowanych marek jak Bose czy Pioneer.

 

Stanowiska dowodzenia na jednostkach klasy PREMIER to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej łączące dziesiątki lat doświadczeń stoczni z najnowszymi zdobyczami techniki. Naszpikowane elektroniką, wykończone z najwyższą troską, gustownie podświetlone LED‑ami podkreślającymi klasę jachtu i przyciągające uwagę w porcie. Często są tu też dodatkowe udogodnienia jak elektryczne kabestany, platformy rufowe i wiele więcej!

 

KATAMARANY

KatamaranKatamaran kokpitKatamaran - mesa

Na niektórych naszych rejsach macie również możliwość wybrania miejsc na KATAMARANIE czyli jachcie dwukadłubowym. Ze względu na znacznie większą szerokość katamarany zawsze oferują więcej miejsca, niż jacht jednokadłubowy tej samej długości - w związku z tym zawsze kwalifikujemy je  co najmniej do klasy COMFORT, a najczęściej proponujemy je Wam w standardzie PREMIER. Tak samo jak jachty jednokadłubowe, katamarany różnią się między sobą standardami w zależności od wielkości, modelu czy rocznika. Szczególnie polecamy je osobo ceniącym komfort przebywania na pokładzie - katamarany nie przechylają się pod żaglami, mają kokpit i kabinę na jednym poziomie (nie ma schodów), a siatka między pływakami na dziobie stanowi idealne miejsce do opalania się czy nawet spania pod gołym niebem w ciepłe noce.
newsletter
do góry